1. Kolejna wakacyjna niedziela. Pozdrawiamy serdecznie tych, którzy odpoczywają na augustowskiej ziemi, a dziś razem z nami uczestniczą w Eucharystii. Niech Miłosierny Ojciec otacza opieką i chroni urlopowiczów, a pracującym błogosławi w ich trudzie.
  2. Witamy w naszej wspólnocie nowego kapłana. Ks. Maciej Mackiewicz zamieszkał w Domu Księży Emerytów i będzie się z nami modlił. Prosimy o modlitwę w jego intencji, szczególnie o łaskę zdrowia.
  3. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ten dogmat był przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, sprawowaną w piątek, 14 sierpnia, o godz. 18.00. W samą uroczystość Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 18.00 i 20.30. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we mszy świętej.
  4. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako Święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.
  5. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
  6. W Sanktuarium Maryjnym w Studzienicznej, jak co roku, nabożeństwo „Różaniec na wodzie”. Rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00. Zapraszam w imieniu Kustosza.
  7. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie i inwestycje w naszej Parafii.