1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

Dziś po mszy św. o 12.00 comiesięczne spotkanie Kół Różańcowych z naszej parafii.

  1. Również w dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  2. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
  3. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Msze św. u nas o 6.00, 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msze Święte u nas o 6.00, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi.
  5. Za tydzień, 9 sierpnia, w niedzielę w ramach koncertów Camerata Augustoviana wystąpi quartet z programem pt. „Pomiędzy klasyką, a fantazją”.
  6. Msze św. u nas: w dni powszednie godz. : 6.00, 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00

                                   w niedziele godz. : 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 18.00 i 20.30.

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.
  2. W sobotę, 8 sierpnia, pielgrzymi w Studzienicznej modlić się będą o trzeźwość.

Program pielgrzymki:

10.00 – Rozpoczęcie spotkania i powitanie przybyłych grup,

10.15 – Różaniec (w czasie różańca możliwość spowiedzi św.),

11.00 – Msza św.

12.30 – Posiłek,

13.00 – Otwarty miting,

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia,

15.30 – Błogosławieństwo na zakończenie pielgrzymki.