1. 1. Dzisiaj obchodzimy w Augustowie Święto 1 Pułku Ułanów Krechowieckich. Głównym punktem jest uroczysta msza św. w naszej Bazylice o godz. 12.00. Po jej zakończeniu uczestnicy uroczystości przeniosą się na Rynek Zygmunta Augusta, a tam odbędzie się odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej Dowódców 4 Pułku Ułanów Królestwa Polskiego, potem okolicznościowe przemówienia, Apel Pamięci, salwa honorowa i złożenie kwiatów pod pomnikiem. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej patriotycznej uroczystości.
  2. W związku z koronawirusem wiele naszych inicjatyw, corocznych uroczystości i obchodów albo zostaje odwołanych, albo ma inny, okrojony przebieg. Tak jest też z Pielgrzymką Pieszą na Jasną Górę z naszej diecezji. Tylko księża, przewodnicy grup, udają się pieszo do tronu Naszej Matki. Pielgrzymi, którzy zwykle brali udział w tych rekolekcjach w drodze, i ci, którzy może planowali wziąć udział w tym roku nie mają takiej możliwości. Łączą się ze swymi kapłanami w modlitwie. Pewną formą łączności modlitewnej i powierzenia naszych intencji Matce Bożej będzie uroczysty apel maryjny, który przeżyjemy razem, w naszej Bazylice, który będzie też transmitowany przez Internet, z naszej parafialnej strony z FB. Zapraszamy parafian i naszych gości w najbliższą środę (29 lipca) na godz. 21.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Zapraszamy na nabożeństwo po mszy św. o 18.00.
  4. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.
  5. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  6. Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie naszej parafii i prowadzone inwestycje.