1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Trwają wakacje. Choć okoliczności są szczególne, to wiele osób decyduje się na korzystanie z urlopów, na wyjazdy z bliskimi. Starajmy się jednak stosować do wskazań odnośnie koronawirusa czy to w kościele, czy w innych miejscach. Bądźmy odpowiedzialni za siebie, szanujmy innych. Nie zapominajmy też, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.  W czasie wakacji porządek mszy św. w naszej parafii:

Dzień powszedni: 6.00, 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00

Niedziela: 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 18.00, 20.30.

  1. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
  2. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie.
  3. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
  4. W najbliższą sobotę, 11 lipca, odbędzie się w Lipsku, u bł. Marianny Biernackiej, spotkanie teściowych. Ks. proboszcz Waldemar Sawicki zaprasza na główną mszę świętą na godz. 11.00.
  5. Za tydzień, 12 lipca, w niedzielę o godz. 18.00 zostanie u nas odprawiona msza św. w intencji ofiar Obławy Augustowskiej i ich rodzin. Po mszy, wzorem ubiegłych lat, odczytane zostaną nazwiska wszystkich, którzy wtedy zginęli. Uroczystość zakończy koncert wiolonczelowy pt. „Wiolonczelowy śpiew pamięci” Zapraszamy.
  6. Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.