1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – odpust w naszej parafii. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze odpustowe u nas o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i msza św. o 18.00, po niej (!) nabożeństwo i procesja wokół kościoła.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętych modlić się będziemy o powołania do służby w kościele, i za powołanych, szczególnie naszych duszpasterzy. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msze św. o godz. 6.00, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi. Kapłani w czasie wakacji nie odwiedzają swoich chorych z Komunią św., chyba, że jest taka potrzeba, wtedy na wezwanie zawsze kapłan przyjedzie. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej na godz. 18.00.
  4. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi.
  5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby i utrzymanie naszej parafii.