1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Z racji 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. Zachęcamy, aby dziś, w wigilię jego urodzin, w gronie rodzinnym przeprowadzić Wieczór wspomnień o Janie Pawle II. Co nam zostało w pamięci? Jakie wydarzenia z nim związane? Jakie słowa? Co szczególnie utkwiło? Porozmawiajmy o tym w gronie rodzinnym.. Wieczór wspomnień można zakończyć uczestnictwem w Apelu Jasnogórskim transmitowanym przez Telewizję TRWAM.
  2. Jutro, tj. w poniedziałek 18 maja, w sam dzień urodzin Naszego Papieża, zapraszamy do wspólnej modlitwy; msze św. o św. Janie Pawle II o zwykłych godzinach, a od 20.00 w naszej Bazylice wspólne czuwanie z rozważaniem :”Jestem, pamiętam, czuwam..”, które św. Jan Paweł II wygłosił na Jasnej Górze w 1991 r. Czuwanie zakończymy Apelem. O 21.00 w naszych kościołach zabrzmią dzwony.

Ci, którzy nie będą uczestniczyli w naszym Apelu, niech łączą się z Jasną Górą poprzez Telewizję TRWAM. Zachęcamy do odmówienia Różańca świętego w gronie rodziny.                   W domu rodzinnym warto zrobić wystawę pamiątek związanych ze św. Janem Pawłem II.

  1. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
  2. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  4. W związku z pandemią koronawirusa wiele w naszym życiu parafialnym musieliśmy zmienić. M.in. nie odbyła się uroczystość I Komunii św. Przełożyliśmy ją na wrzesień, ale sytuacja się zmienia.. Docierają do nas różne sugestie rodziców dotyczące daty tej uroczystości. Dlatego w przyszłą niedzielę, po mszy św. o 15.30 odbędzie się spotkanie, które ostatecznie rozstrzygnie sprawę. Jesteśmy otwarci na propozycje i prosimy by zainteresowani porozmawiali ze sobą, aby można było podjąć dobrą decyzję. Niech na spotkanie przyjdą dzieci z jednym rodzicem.
  5. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.