1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. We wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Nie tylko dzisiaj, ale w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.
  2. W ostatnią niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska tradycyjnie obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.
  3. W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. W 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
  4. W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z wiadomych względów nie było u nas rekolekcji wielkopostnych, ostatnio ograniczenia liczby wiernych na nabożeństwach sprawiły, że wiele osób nie było jeszcze u spowiedzi i Komunii wielkanocnej (w tym roku okres wielkanocny kończy się 7 czerwca). Z pewnością nadchodzące dni mogą być okazją do skorzystania z sakramentu pokuty i przystąpienia do Stołu Pańskiego. W naszej Bazylice obecnie może być na nabożeństwach 70 osób. W praktyce to wygląda tak, że w każdej ławce (w nawie głównej, bocznych i ławkach przed prezbiterium) może usiąść jedna osoba. A także przy bocznych ścianach kościoła po jednej osobie między konfesjonałami. Bardzo prosimy, by tak właśnie zajmować miejsca w czasie naszych nabożeństw. Przypominamy o obowiązku noszenia masek w kościele. Tylko księża odprawiający msze św. są zwolnieni z tego obowiązku.

Jeszcze w tym miesiącu kapłani nie odwiedzą chorych w pierwszy piątek, chyba, że jest taka konieczność, wtedy zawsze trzeba poprosić by ksiądz przyjechał.

W pierwszy piątek msze św. o godz. 6.00, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.00.

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo po mszy o 18.00, niestety bez procesji z figurą.

  1. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na nabożeństwie majowym i Eucharystii. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17.30 !!! (czyli przed mszą wieczorną). Podkreślam to, bo jest to zmiana. Rodzinnie gromadźmy się też na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski. Od początku maja wznawiamy też apel maryjny przy grocie po mszy św. o 18.00.
  2. 1 maja, wspomnienie Świętego Józefa Robotnika. Szczególnie w tym czasie modlić się będziemy o to, by każdy miał pracę i godne utrzymanie.
  3. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00.
  4. W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  5. W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Jak co roku tego dnia jest u nas msza św. w intencji Ojczyzny ; zapraszamy na godz. 12.00.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie naszej parafii składane w kościele, kancelarii i na konto parafialne. Niech Bóg wynagrodzi dobroć serca ofiarodawcom.

Trwa jeszcze okres wielkanocny, zachęcamy do nabycia baranków wielkanocnych. Ofiary przeznaczone są na akcję ubogim „paczka bezdotykowa”