1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Wszystkim, którzy modlą się z nami, i całej wspólnocie parafialnej życzę niech prawda o naszym Zbawicielu Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym rodzi żywą nadzieję, że nie ma dni, ani sytuacji beznadziejnych, a jedyna droga do szczęścia to ufne trwanie przy Chrystusie. Oby serca nasze na nowo ożyły wiarą w Tego, który wszystko może. Niech Jezus Zmartwychwstały błogosławi nasze wspólnoty i rodziny, by wzrastały w łasce, mądrości i miłości. Mimo trudności życzę błogosławionych Świąt.

W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego msze św. o godz. 6.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00. Transmitowane będą msze o 6.00 i 12.00.

  1. Jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Mimo zachowanych ograniczeń co do ilości wiernych, msze św. będą sprawowane tradycyjnie o 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00. Transmitowana będzie msza św. o godz. 12.00.
  2. Bóg zapłać wszystkim za wspólną modlitwę za pośrednictwem łącz internetowych kiedy spotykaliśmy się na różańcu, drodze krzyżowej, Gorzkich Żalach i mszach św. Za tak przeżywane Triduum Paschalne i dzisiejszą Uroczystość. Od wtorku wznawiamy modlitwę różańcową o 20.30 (będzie transmitowana) w intencji pokonania pandemii koronawirusa, za chorych, zmarłych, ich rodziny, kapłanów posługujących, wszystkie służby, rządzących… Dołączcie do nas…
  3. W piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych z racji oktawy Wielkanocy.
  4. Serdeczne Bóg zapłać składam tym, którzy rozumiejąc trudny również od strony finansowej czas naszej wspólnoty, złożyli ofiary, bądź przekazali przelewem swoje datki na konto parafii, na utrzymanie i funkcjonowanie naszej wspólnoty. Jestem tym bardzo poruszony i ogromnie wdzięczny za dojrzałość, wyrozumiałość i odpowiedzialność. Niech nasza służba i modlitwa za Was będą tego najlepszym wyrazem.
  5. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.