1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Kościół otwarty jest normalnie. Odprawiamy msze św. o zwykłych porach. Ciągle jednak obowiązują zasady wprowadzone dla bezpieczeństwa i ochrony przed koronawirusem, aby na nabożeństwach było nie więcej niż 5 osób, więc właściwie tylko przedstawiciele rodziny, która zamawiała mszę św. Zachęcamy, by uczestniczyć w nabożeństwach i mszach św. za pośrednictwem mediów. W tym tygodniu będzie też transmitowana msza św. w piątek o godz. 18.00, i w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Codziennie jest transmitowane (na fb i youtube) nabożeństwo różańcowe o godz. 20.30. W piątek już od 20.00 droga krzyżowa, a w niedzielę od 20.15 Gorzkie Żale. Trwajmy na modlitwie osobistej i w rodzinie.
  3. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.
  4. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. O porządku przeżywania Wielkiego Tygodnia poinformujemy za tydzień. Ogłoszenia są wywieszone na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej parafii.