1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych… Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową. Z udziałem dzieci o 16.00, a z udziałem młodzieży i dorosłych o 17.30. W niedziele rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali; po mszy o 10.30 i uroczyste nabożeństwo z kazaniem pasyjnym i procesją po mszy św. o 18.00. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.
  2. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Ofiary dla nich można złożyć przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać.
  3. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o naszych mamach, babciach, siostrach, nauczycielkach, dobrych sąsiadkach, o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  4. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas złożył w ofierze swoje życie, podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia papierosów, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani rodzice, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.
  5. Sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie udzielony 17 marca o godz. 18.00. Przyjedzie do nas nowy biskup pomocniczy naszej diecezji, bp Adrian Galbas.
  6. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
  7. Jak co roku przed Świętami, diecezjalna CARITAS, zaprasza do włączenia się w Wielkanocne Dzieło poprzez nabycie Baranków Wielkanocnych. Środki finansowe pozyskane z tej akcji są przeznaczone na rozbudowę centrum senioralnego „Misericordia” w Ełku. Cena Baranka to 6 zł.
  8. Parafia NSJ w Augustowie organizuje pielgrzymkę 4 kwietnia 2020 r na Misterium Męki Pańskiej wystawiane przez księży Pallotynów w Ołtarzewie. W programie dodatkowo Bazylika Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie. Wyjazd o. 7.00 powrót ok 21.00. Cena 120 zł – zapisy w kancelarii parafialnej
  9. WEEKENDOWY KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

➡️20 marca 2020 r. od godziny 16.00
➡️21 marca 2020 r. od godziny 10.00

❗️ZAPISY I INFORMACJE WYŁĄCZNIE W KANCELARII PARAFIALNEJ PRZY PARAFII NSJ W AUGUSTOWIE, UL. SKORUPKI 7

-MIEJSCE SPOTKAŃ: DOM KSIĘŻY EMERYTÓW, UL. SKORUPKI 6

➡️KOSZT: 50 zł od osoby