1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.
  2. Pamiętajmy też, że tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości.
  3. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.
  4. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.
  5. W przyszłą niedzielę, po mszy św. o 15.30, krótkie spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
  6. Szkoła Podstawowa nr. 3 ogłasza nabór do klas pierwszych oraz do klasy czwartej sportowej o profilu piłka nożna/ piłka siatkowa.
  7. Zapraszamy na wielkopostny dzień skupienia dla małżeństw, który odbędzie się 07 marca 2020 r. w Domu Księży Emerytów w Augustowie ul. Ks. Skorupki 6. 
    Temat spotkania to:

- małżeńska pępowina, czyli jak mądrze kochać swoje dzieci

- o rodzicielskiej miłości zarówno względem dzieci młodszych, jak i tych, które już odeszły z domu.  

Spotkanie poprowadzą Asia i Norbert Dawidczykowie z Ostrołęki. 

Koszt 80 zł od pary ( w tym kawa, herbata, ciasto, posiłek)                                                        

Zgłoszenia : 87 64 46 680,  500 668 187,  509 490 747.

 

  1. OGÓLNOPOLSKIE WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE DLA MĘŻCZYZN

Pierwszy weekend Wielkiego Postu

28.II -01.III.2020 w Różanymstoku

Temat Przewodni Rekolekcji:

MĘŻCZYZNA, CIEŃ OJCA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ

warsztaty, konferencje, czas dla siebie, męskie rozmowy.  Będą wartościowi prelegenci, cierpliwi spowiednicy.

Koszt rekolekcji 180 zł.

Szczegóły na facebook: https://www.facebook.com/mezczyzni.reaktywacja.1

Zapisy przez email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.