1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Kończy się czas, kiedy śpiewamy kolędy. Dlatego też dziś, po wieczornej mszy św. uprzątniemy świąteczne dekoracje. Bardzo proszę o pomoc dorosłych, i młodzież.
  2. W wydarzeniu Ofiarowania Pańskiego wyjątkowa jest też obecność starców Symeona i Anny. Dlatego dziś modlimy się w intencji ludzi w podeszłym wieku. Sędziwi Symeon i Anna pokazują nam, że u schyłku życia można dostrzec sprawy, których nie dostrzegają inni. Są oni także niezrównanymi nauczycielami trudnej i zapomnianej umiejętności przygotowania się do odejścia z tego świata.
  3. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Szczególnie pamiętamy o siostrach, które posługują w naszym mieście i w naszej parafii. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W pierwszy piątek msze św. u nas o godz.: 6.00, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Księża odwiedzą chorych z Komunią św.
  5. Jutro, 3 lutego, wspomnienie św. Błażeja. Błogosławieństwo świec i wiernych we wspomnienie patrona chorych na gardło.
  6. W środę, 5 lutego, wspomnienie św. Agaty i błogosławieństwo chleba i wody.
  7. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas ostatnio przyjmowali w ramach wizyty duszpasterskiej. Wyrażamy wdzięczność za wszelkie dobro i złożone ofiary. Porządek kolędy w gazetce, w gablocie i na stronie internetowej.
  8. Nie ma dziś mszy św. o godz. 15.30. W przyszłą niedzielę już będzie, a po niej spotkanie dzieci klas drugich i rodziców. Zapraszam.