1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Dziś też przypada Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

Z racji ferii zimowych dziś i za tydzień nie ma mszy św. o 15.30. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Przeznaczymy je na budowę, ogrzewanie kościoła i renowację ołtarza.

  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Eucharystii o godz. 18.00 oraz pierwszosobotnim nabożeństwie
  2. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  3. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II, Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach, a szczególnie nasze siostry, które od lat posługują u nas, w Augustowie, i w naszej parafii. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie S.S. Karmelitanki z Ełku.
  4. Trwa czas wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas gościli ostatnio. Bóg zapłać za składane ofiary na kolędę i Kościół. Porządek kolędy umieszczony jest na naszej stronie internetowej, w gablocie i gazetce.