1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.
 2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Winniśmy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.
 3. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także by zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.
 4. W czwartek, 16 stycznia , comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin naszego miasta. Początek o 17.00.
 5. W piątek, 17 stycznia, kolejny Wieczór Wielbienia. Po wieczornej mszy św. zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
 6. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.
 7. Pan Marek Chilicki jest naszym nowym organistą. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie i życzymy wszelkiego dobra, a szczególnie Bożego błogosławieństwa w służbie dla dobra naszej wspólnoty.
 8. Trwa czas kolędy, wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjmowali nas ostatnio. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, dobre rozmowy i składane ofiary. Plan kolędy na najbliższy tydzień jest w gazetce, w gablocie i na naszej stronie internetowej.
 9. Za tydzień taca na Seminarium Duchowne w Ełku; będziemy gościć diakona.
 10. Msza Święta o godz. 15.30 - NIE BĘDZIE SPRAWOWANA-
  W NASTĘPUJĄCE NIEDZIELE (z racji ferii zimowych)

Ferie zimowe: ✅ 19 stycznia 2020 r.  26 stycznia 2020 r.  2 lutego 2020 r.