1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia. Dziś po mszy św. o 12.00, comiesięczne spotkanie Kół Różańcowych z naszej parafii. Po mszy o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  2. Jutro, w poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Jak co roku, tego dnia po mszy św. o 12.00 wyruszy Orszak Trzech Króli; z naszej parafii do parafii Św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat.
  3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  5. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest w gazetce parafialnej i na stronie internetowej. Dziękujemy tym, którzy już nas gościli. Bóg zapłać za składane ofiary.
  6. Jak co roku została przygotowana książeczka „Rodzina zjednoczona na modlitwie” do wspólnych celebracji raz w miesiącu w gronie swoich najbliższych. Przy wyjściu z kościoła niech każdy zaopatrzy się w tę publikację u ministrantów.