Ogłoszenia parafialne

II Niedziela zwykła - 17.01.2016 r.

W minionym czasie:

Odeszli do wieczności:

  1. + Alicja Cieślukowska
  2. + Daniel Wysocki

Zostali włączeni do Kościoła:

  1. Nikodem Raczkowski
  2. Laura Białous

 Ogłoszenia parafialne

  1. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. A ci, którzy opuścili ojczysty kraj i rodzinny dom w poszukiwaniu lepszego życia, odczuwają tęsknotę za bliskimi. Temat ten dzisiaj jest szczególnie trudny, bo nasze serca są z jednej strony otwarte na potrzebujących, ale też w obliczu medialnych doniesień bywają przepełnione lękiem. Módlmy się by Bóg - Miłosierny Ojciec pomógł rozwiązać te nie łatwe problemy.
  2. Dzisiaj obchodzimy również Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o narodzie izraelskim, z którym łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim księga Pisma Świętego.
  3. Od jutra do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary.
  4. Trwają kolędowe odwiedziny w naszej parafii. Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy nas w ubiegłym tygodniu gościli. Bóg zapłać za otwarte serca, za wspólną modlitwę, rozmowy, składane ofiary. Porządek kolędy na najbliższy tydzień w gazetce, na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej (www.augustowbazylika.pl).

18.01 – Pn – Osiedlowa 1; Osiedlowa 1A; Osiedlowa 2; Sienkiewicza (2 księży); Mostowa (2 księży); [Mickiewicza 1, 4];

19.01 – Wt – Licealna 2 (2 księży); Mickiewicza 3; 3 maja (4 księży); Kwaśna;

20.01 – Śr – [Skorupki 10, 12]; Skorupki 12 A (2 księży); Skorupki 12 B (2 księży); Skorupki 12 C (2 księży);

21.01 – Czw – Mickiewicza 2A (2 księży); Mickiewicza 4A (2 księży); Mickiewicza 5; Mickiewicza 6; Kościelna 7; Kościelna – domy prywatne;

22.01 – Pt – Mickiewicza 7; 7A; 8; 9; 10; 11; 12 (2 księży)

23.01 – Sb – Mickiewicza 13; 13A; 14 (2 księży); 15; Norwida 1 (2 księży); Norwida 1A;

Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 15.00, w sobotę o godz. 9.00.