1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź.
  2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.
  4. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.
  5. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty i aktywny udział w rekolekcjach adwentowych, które przeżyjemy w piątek, sobotę i niedzielę. W piątek i sobotę msze św. o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00. W niedzielę porządek zwykły.
  6. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka (można go nabyć w zakrystii i kancelarii), i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.
  7. Paczki świąteczne dla ubogich wydawane będą w najbliższą środę od godz. 14.00. Bóg zapłać za składane ofiary na ten cel, na roratach. Serdeczne podziękowania też Paniom, i naszej S. Małgorzacie, za przygotowanie i wydawanie paczek.
  8. Na Święta trzeba przygotować naszą świątynie. Dekorowanie Bazyliki w niedzielę po mszy św. wieczornej i tak samo w poniedziałek.
  9. Jutro 16 dzień miesiąca, a więc od 17.00 Godzina Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin naszego miasta. Zapraszamy.