1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego.
  2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.
  3. Z Maryją podążamy adwentową drogą. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej o godz. 6.00. Wcześniej modlimy się śpiewając Godzinki.
  4. Jak zapowiadaliśmy, dziś młodzież z KSM-u , rozprowadza kartki świąteczne. Zachęcamy by skorzystać z tej okazji.

Są też do nabycia świece na stół świąteczny. To tradycyjna akcja CARITAS, z której dochód przeznacza się na pomoc biednym. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki, z których dochód jest na utrzymanie pana organisty. Bóg zapłać!

  1. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.
  2. Dziś po mszy św. o 15.30 spotkanie dzieci klas drugich i ich rodziców.
  3. Nasza parafia organizuje Pielgrzymkę do Medjugorie w dn. 30 lipca - 8 sierpnia 2020

▶️Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Medjugorie na Festiwal Młodych.

w programie m. in. Medjugorie- festiwal, Mostar, Sarajewo, wodospady... więcej informacji w późniejszym terminie.

▶️Koszt: 220 euro + 1200 PLN

▶️Zapisy w kancelarii parafialnej ( przy zapisach zaliczka w kwocie 300 zł)

▶️Potrzebny ( dowód lub paszport ważny przynajmniej pół roku tj, do stycznia 2021)

Organizatorzy: ks. Daniel Kowalski i ks. Marcin Nowalski

  1. Za tydzień taca na renowację ołtarza, budowę i ogrzewanie naszego kościoła.