1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.
  2. Trwa listopad, miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Pamiętajmy o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, módlmy się o życie wieczne dla nich.
  3. W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Za jej przyczyną prosimy za tych, którzy podczas naszych nabożeństw pomagają nam się modlić śpiewem, a więc naszego Pana organistę, P. Józefa, członków naszej scholii młodzieżowej. Przecież „kto śpiewa, dwa razy się modli”
  4. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po mszy św. o 15.30 przy Figurze Chrystusa Króla, przy naszej Bazylice, tradycyjnie modlić się będziemy za mieszkańców naszego miasta i naszej augustowskiej ziemi.
  5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, nasza gazetka parafialna i Martyria.
  6. Szkoła Podstawowa nr 3 w Augustowie przy ul. Mickiewicza 1 prowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, starych telefonów komórkowych oraz zużytych baterii i akumulatorów, a także płyt CD i DVD. Akcja jest prowadzona pod hasłem ,,Zbieram to w szkole” i odbywa się w ramach współpracy ze Zgromadzeniem Misyjnym Księży Sercanów, a dochody ze zbiórki zostaną przeznaczone na cele misyjne. Sprzęt można przywozić do szkoły do końca roku szkolnego. Punkt zbiórki znajduje się od strony parkingu przy boisku.
  7. 23 listopada, w sobotę, o godz. 14.00, w naszej Bazylice będzie uroczysta msza św. na rozpoczęcie nowego roku formacji i modlitwy Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, Biskup Ełcki. Po mszy św. agapa w Domu Księży Emerytów. Zapraszamy.
  8. 26 listopada w 1 LO, od godz. 9.00 do 13.00, w sali teatralnej odbędzie się akcja dotycząca rejestracji osób, które chciałyby zostać dawcami szpiku i komórek macierzystych. Chętnych do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji zapraszamy z dowodem tożsamości.
  9. Serdeczne dzięki wszystkim, którzy ofiarami wspierają naszą parafię, to dzięki Wam możemy nie tylko się utrzymać, ale podejmować nowe wyzwania. Bóg zapłać!