1. Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skocznie świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu kościoła. Za pracę, ofiary, modlitwę – stokrotne Bóg zapłać!!!
  2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych , codziennie po mszy św. o godz. 18.00.
  3. W piątek, 1 listopada, będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, po niej procesja na cmentarz. Tam o godz. 12.00 nabożeństwo za zmarłych i msza św. w kaplicy. Po południu, u nas w Bazylice, jeszcze msza św. o 18.00. Tradycyjnie po niej będzie procesja wokół kościoła ze zniczami i różaniec za zmarłych.
  4. 1 listopada, już po raz jedenasty, na augustowskim cmentarzu odbędzie się kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków. Z dotychczas zebranych datków zorganizowane zostały trzy lapidaria, co w widoczny sposób uporządkowało przestrzeń cmentarza.  W sumie odnowiono 50 nagrobków i krzyży: granitowych, żeliwnych, marmurowych oraz z piaskowca. Za dotychczasowy dar serca dziękują i zapraszają do udziału w kweście organizatorzy: Parafia Najświętszego Serca Jezusowego, II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie, Klub Historyczny im. Armii Krajowej.

    2 listopada  o godz. 16.00 w kaplicy cmentarnej, a 3 listopada o godz. 18.00  w Miejskim Domu Kultury  wystawione zostaną Zaduszki patriotyczne.  Na chwilę refleksyjnej zadumy zaprasza grupa teatralna Antrakt z II LO we współpracy z Parafią Najświętszego Serca Jezusowego, Klubem Historycznym im. Armii Krajowej  i Miejskim Domem Kultury.

  1. W sobotę, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, po tej mszy indywidualnie udajemy się na cmentarz, tam nabożeństwo za zmarłych i msza św. w kaplicy. Potem jeszcze o 18.00 msza św. u nas w Bazylice.
  2. W związku z listopadowymi uroczystościami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Przygotujmy także nasze serca przez pojednanie się z Bogiem przez spowiedź.
  3. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
  4. Nasza modlitwa za zmarłych w wypominkach i nowennie jak w ubiegłych latach. Nabożeństwo wypominkowe w czasie nowenny od godz. 17.00.
  5. Ze względu na tak przypadające w tym miesiącu w kalendarzu pierwszy piątek i sobotę, nie będzie wyjątkowo specjalnych nabożeństw, bo Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny niosą ze sobą swoje tradycyjne nabożeństwa. Zapraszamy.
  6. Z racji na zbliżające się Święto Zmarłych spotkanie klas III i rodziców nie odbędzie się w najbliższą niedzielę. Poświęcenie książeczek do nabożeństw odbędzie się 10 listopada, na mszy św. o godz. 15.30.