1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

Ofiary składane dziś na tacę przeznaczamy na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.

  1. W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Ojca Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Przypominamy, że przy naszej parafii odbywają się spotkania grupy św. O. Pio. To dobra okazja, by się tym zainteresować i przyjść. Może to właśnie ta forma modlitwy pomoże Ci wzrastać duchowo.
  2. Burmistrz Miasta Augustowa, Starosta Augustowski i Związek Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej 1945 Roku zapraszają na uroczystość odsłonięcia i poświęcenia Pomnika Ofiar Obławy Augustowskiej, która odbędzie się na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie, w poniedziałek, 23 września, o godz. 11.00.
  3. W przyszłą niedzielę (ostatnia miesiąca), na mszy św. o 12.00 odnowienie sakramentu małżeństwa jubilatów, którzy obchodzą swoją rocznicę we wrześniu. Zapraszamy.