Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

 

  1. Dziś, jak co roku, kiedy przypada 8 września wspomnienie Matki Bożej Siewnej, przeżywamy w naszej diecezji święto dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Dożynki odbywają się w Rajgrodzie. Początek od godz. 10.00, kiedy to delegacje parafii rolniczych prezentować będą wieńce dożynkowe. Gościmy dziś kapłana, który posługuje na terenie Ukrainy, a pochodzi z naszej diecezji. Po zakończeniu mszy świętych można ks. Pawła wspomóc swoją ofiarą.
  2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji.
  3. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszach Świętych o godz. 6.00, 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00. Nasza parafia włącza się w modlitewną akcję „Polska pod Krzyżem”. Po ostatnich wydarzeniach w naszej Ojczyźnie, za bluźnierstwa, ataki na Kościół, na kapłanów odpowiadamy modlitwą. O godz. 15.00 zbierzemy się pod krzyżem misyjnym, przy Bazylice i modlić się będziemy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a potem w kościele będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 17.30 odmówimy bolesną część różańca świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.
  5. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  6. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Dziś po mszy św. o 15.30 spotkanie dzieci klas trzecich i ich rodziców, a po mszy św. o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.
  7. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.
  8. Za tydzień, na mszy św. o godz. 12.00 gościć będziemy u nas Siostry Benedyktynki, które przybliżą nam postać ks. infułata Antoniego Jagłowskiego, który spoczywa na naszym cmentarzu, a w tym roku przypada 45 – roczn. jego śmierci. Kapłan ten bardzo związany był ze Zgromadzeniem S.S. Benedyktynek. O godz. 11.40 będzie specjalnie przygotowany przez siostry program. Oprócz sióstr we mszy św. uczestniczyć będą członkowie rodziny wspominanego kapłana. Po mszy udamy się też na cmentarz, by odwiedzić jego grób. Zapraszamy.

 

Close Open