Ogłoszenia parafialne

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 03.01.2016 r.

W minionym czasie:

Odeszli do wieczności:

 1. + Marek Milanowski
 2. + Eugenia Daniłowicz
 3. + Sabina Krzywińska
 4. + Andrzej Janusz Stankiewicz
 5. + Marcin Kamiński
 6. + Elżbieta Poważa
 7. + Zygmunt Wikarski
 8. + Anna Jolanta Zaniewska

Zostali włączeni do Kościoła:

 1. Martyna Gościło
 2. Maja Puczyłowska
 3. Allan Iłowiecki
 4. Kuba Koronkiewicz
 5. Piotr Żórawski
 6. Szymon Cholewiński
 7. Dawid Augustynowicz
 8. Kinga Garbacz
 9. Alan Dziekoński
 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o 12.00 spotkanie członków Róż Żywego Różańca, a po mszy św. o 15.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. Zapraszamy na to spotkanie także rodziców tych dzieci. 
 1. W środę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. 
 1. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy chcieli pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach. Naszą materialną ofiarą pragniemy wesprzeć tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu oraz ich działalność w krajach misyjnych. 
 1. 6 stycznia w naszej Ojczyźnie od kilku lat jest dniem wolnym od pracy, dlatego chcemy zorganizować i w tym roku Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami naszego miasta. Po mszy św. o godz. 12.00 w naszej bazylice będą jasełka, a potem ze śpiewem kolęd, wraz z Trzema Królami wyruszymy w orszaku. Zakończenie przy parafii św. Jana Chrzciciela na Borkach wspólną agapą, będą ogniska, gorący posiłek i radosny czas we wspólnocie. Zapraszamy... 
 1. Rozpoczynamy kolędową wizytę w rodzinach naszej parafialnej wspólnoty. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny i parafian 

04.01 – Pn – Śródmieście 1 (2 księży), 2 (2 księży), 3 (2 księży), 4.

05.01 – Wt – Śródmieście 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11.

07.01 – Czw – Śródmieście 12 + domy prywatne ul. Licealna; Śródmieście 13, 14, Licealna 3 (2 księży), Ramotowskiego (2 księży).

08.01 – Pt – Śródmieście 15, 16 (2 księży), 17 (2 księży), Wybickiego, Legionów.

09.01 – Sb – Rynek Zygmunta (2 księży), Wojska Polskiego – domy prywatne (3 księży), Śródmieście 21, 22.

Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się od godz. 15.00, w sobotę od godz. 9.00.

Porządek wizyty duszpasterskiej zamieściliśmy w parafialnej gazetce i na stronie internetowej. 

 1. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy? 
 1. W niedzielę , 3 stycznia, w kinie ISKRA o 13.00 koncert kolęd.