Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

Dziś po mszy o 12.00 spotkanie wszystkich członków Kół Różańcowych z naszej parafii.

  1. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.
  2. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego jutro o godz. 8.00.
  3. Od dzisiaj powracamy także do stałego porządku Mszy Świętych w niedzielę.
  4. Minęły wakacje, rozpoczynają się spotkania w grupach formacyjnych. Zachęcamy do zainteresowania się. W najbliższą środę na godz. 18.00 zapraszamy mężczyzn na mszę św. i słowo kierowane szczególnie do nich.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca modlić się będziemy o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne, a także za powołanych.
  6. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msze św. w tym dniu o 6.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.00 i 18.00.
  7. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Potem nabożeństwo pierwszosobotnie i procesja.

W sobotę też wyruszy autokarowa pielgrzymka z naszej parafii do Wilna. Zbiórka przed godz. 7.00, na ul. Kościelnej.

  1. Na progu nowego roku szkolnego polecamy lekturę prasy katolickiej.

 

 

Close Open