Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Bądźmy wdzięczni za czas odpoczynku, spotkanych ludzi, Bożą Opatrzność..

Dziś ostatnia niedziela miesiąca, na mszy św. o godz. 12.00 modlimy się za jubilatów, którzy w sierpniu zawierali sakrament małżeństwa.

  1. W poniedziałek, czyli jutro, przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. Od przyszłej niedzieli 1 września powrócimy do zwyczajnego porządku Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele. Dzieci u progu nowego roku szkolnego zapraszamy na 15.30 i nie będzie już mszy o 20.30.
  3. Wszystkich katechetów posługujących w szkołach na terenie naszej parafii zapraszam na spotkanie, które odbędzie się 29 sierpnia, w czwartek, po wieczornej mszy św., na plebanii.
  4. 30 sierpnia, w piątek, o 14.00 w naszej Bazylice msza św. rozpoczynająca spotkanie katechetyczne w naszym regionie. Zapraszamy katechetów, kapłanów i wiernych. Przewodniczyć będzie nasz Biskup Ordynariusz.
  5. Ze względu na zmianę miejsca zamieszkania, kończy w tym miesiącu u nas posługiwanie Pan Władek, nasz organista. Dobrze znamy jego głos, bo towarzyszył nam śpiewem niemal codziennie. To nie tylko niedziele i uroczystości, ale dni powszednie, a także uroczystości rodzinne jak ślub, czy pogrzeb. Jesteśmy wdzięczni za tę służbę, za wspólną modlitwę, za oddanie i rzetelność, po prostu za dobry wspólny czas. Bóg zapłać. Życzę w imieniu nas wszystkich, Panu Władkowi i całej Jego rodzinie obfitości łask Bożych i opieki Maryi w dalszym życiu i pracy.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

Close Open