Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Przeżyliśmy Uroczystość Bożego Ciała, jeszcze raz dziękuję za przygotowanie procesji i czynne włączenie się. Za przygotowanie ołtarzy: Siostrom Rodziny Maryi i wspólnotom, Panu Andrzejowi Hrynko za brzózki, naszym kapłanom i wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w liturgię i w procesję. Niech Bóg hojnie nagrodzi dobro Waszych serc. Trwa oktawa, zapraszamy na wieczorne nabożeństwa i procesje. W czwartek zakończenie oktawy, tradycyjnie poświęcenie wianków.

Dziś, jak już ogłaszaliśmy odbędzie się w naszej parafii spotkanie augustowskiej grupy przed Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Zapraszamy na 18.00 pielgrzymów i tych, którzy jeszcze się zastanawiają. Po mszy będzie spotkanie. Zaprasza ks. Eryk Szamatowicz – przewodnik.

  1. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz. 6.00, 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00.
  2. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, główny odpust w naszej parafii. Msze Święte tego dnia o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00 z procesją. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.
  3. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, również odpust w naszej wspólnocie parafialnej. Porządek mszy św. taki sam jak na odpust Serca Jezusowego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Rozpoczęły się wakacje. Życzymy dobrego, bezpiecznego wypoczynku. Oby w tym czasie nie zabrakło modlitwy i mszy św. w niedzielę. Przez wakacje nie ma u nas mszy o 15.30, od lipca będzie w niedziele dodatkowa msza o 20.30.
  5. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  7. Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn na Męski Różaniec ulicami Augustowa. Odbędzie się 26 czerwca (środa). Rozpocznie się mszą św. o godz. 19.00 w par. św. Jana Chrzciciela. Jest to modlitewna mobilizacja do wszystkich mężczyzn; starszych i młodszych..

Wszystkie Panie mogą czekać na swoich mężczyzn na Rynku od 20.30. Spotkanie zakończy się krótkim uwielbieniem…

  1. Zgodnie z decyzją Księży Biskupów podjętą na Zebraniu Plenarnym KEP

we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w dniu 23 czerwca po każdej Mszy

Świętej wierni odśpiewają suplikacje "Święty Boże ..."

Ta pieśń błagalna będzie stanowiła formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

Close Open