Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga. Dziś po wieczornym nabożeństwie koncert w ramach naszych letnich spotkań. Zapraszamy.
  2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 12.00, po której wyruszy procesja. W tym roku przejdziemy ulicami: 3 Maja, Hożą, ks. Skorupki, Kościelną i 3 Maja. Wzorem lat ubiegłych bardzo proszę, aby ołtarze przygotowały nasze Siostry, i wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, Domowego Kościoła, Eqipes Notre Dame i Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Obecność na procesji nie zastępuje obecności na mszy św.
  3. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas wieczornego nabożeństwa o godz. 18.00.
  5. Coraz większymi krokami zbliża się Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Za tydzień kolejne spotkanie przed pielgrzymką. Tym razem w naszej parafii. Zapraszamy na mszę św. na godz. 18.00, a spotkanie odbędzie się po nabożeństwie.
  6. Wspólnota Wojowników Maryi Ełk, zaprasza mężczyzn, ojców, synów na wspólny wyjazd, na męską pielgrzymkę do Częstochowy „Oblężenie Jasnej Góry Przez Mężczyzn” Wyjazd z Ełku 22 czerwca o godz. 3:30 z Placu Katedralnego. Informacje co do zapisów pod numerem telefon: 730383940 – ks. Krzysztof Zubrzycki. Organizatorem wyjazdu jest diecezjalny miesięcznik „Martyria” Ilość miejsc ograniczona! Koszt wyjazdu : 100 zł/os.

 

Close Open