Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów.
  2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
  3. Dziś Odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Wypadł równo 20 lat po tym, jak na naszej augustowskiej ziemi stanął Jan Paweł II, Papież z Polski. Porządek nabożeństw w sanktuarium jest na plakacie przed kościołem.

Podkreślę, że wyjątkowo suma odpustowa będzie o godz. 13.00.

  1. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych, codziennie po mszy św. o 18.00.
  2. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej diecezji. Msze św. u nas o 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.
  3. W czwartek 13 czerwca obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Antoniego. Msze św. o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00 z procesją. Będą tradycyjnie rozdawane poświęcone chlebki św. Antoniego.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O 12.00 - rocznica Pierwszej Komunii Św. W przyszłą niedzielę ostatnia przed wakacjami  msza św. o godz. 15.30. Msza o 20.30 będzie sprawowana od lipca.
Close Open