Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Adwentu - 13 12 2015 r.

W tym tygodniu:

Odeszli do wieczności:

 1. + Jerzy Karczewski
 2. + Romuald Kukliński
 3. + Leonarda Gąsiewska
 4. + Daniela Maria Jurkiewicz
 5. + Halina Rozmysłowicz

Zostali włączeni do Kościoła:

Kacper Kozak

 Ogłoszenia

 1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask.
  Otwierajmy się na przychodzenie Pana Jezusa, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności; otwierajmy się na Jego moc. Niech nam w tym pomoże oczyszczenie naszych serc w sakramencie pokuty, do którego można przystąpić przede wszystkim w czasie naszych adwentowych rekolekcji. Odbędą się w dniach 18 - 20 grudnia (piątek, sobota, niedziela). Msze św. w piątek i sobotę o 6.00, 8.00, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Niedziela normalnie, jak zawsze.

W tym czasie jak to było w poprzednich latach, dzielimy się z potrzebującymi, składając ofiarę na tacę w czasie mszy roratniej, a także przynosząc artykuły spożywcze i składając do kosza przed ołtarzem. Bóg zapłać.

Kapłani odwiedzą chorych z Komunią św. w sobotę (19 grudnia), od godz. 13.00. Można zgłaszać nowe osoby. Prosimy by powiadomić tych, którzy przyjmują księży w I piątki m-ca.

 1. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Rodzinie były poświęcone ubiegłoroczne i tegoroczne obrady synodu biskupów. Widzimy więc, że troska o rodzinę to bardzo ważny aspekt życia i działalności Kościoła. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w to błaganie, zapraszamy na roraty, które odprawiamy w dni powszednie o 6.00, wcześniej Godzinki, a także w inne nabożeństwa odprawiane wspólnie.
 2. Dzisiaj wspominamy też dramatyczne wydarzenia sprzed 34 lat. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji ofiar Stanu Wojennego, a także w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny, Pana Prezydenta, rządzących...
 3. Jutro na godz. 18.00 zapraszam na mszę św. członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Chrystusa. Przed mszą modlitwa. Zachęcam do włączenia się.
 4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 5. W czwartek (17 grudnia) po mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie członków Rady Parafialnej. Spotkanie odbędzie się na plebanii.
 6. Za tydzień podczas mszy św. o 15.30 uroczyste przyjęcie nowych ministrantów. Wielka radość moja, i myślę, że także rodziców. Zapraszamy następnych kandydatów do służenia przy ołtarzu Chrystusa.
 7. W środę, 16 grudnia, od godz. 17.00 comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin naszego miasta.