1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).
  2. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Jeszcze raz składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.
  3. Na zakończenie Mszy Świętej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki.
  4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących.
  5. Naszą modlitwą otaczamy dzisiaj wszystkich kierowców. Zachęcamy, aby każdą podróż rozpoczynać od modlitwy i wezwania orędownictwa św. Krzysztofa.
  6. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msze święte o 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej po mszy św. o godz. 18.00.  Właśnie o 18.00 zgromadzą się szczególnie mężczyźni, bo to pierwsza środa miesiąca. Od początku maja wznawiamy apel maryjny przy grocie po wieczornych mszach św.

  1. Wyjątkowo w czwartek, 2 maja, kapłani odwiedzą chorych z Komunią Św.
  2. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek mszy św.: 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz.10.30. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Czcicieli Niepokalanego Serca N.M.P. zapraszamy w pierwszą sobotę miesiąca na 18.00. Będzie pierwsza w tym roku procesja z figurą Matki Bożej.

10. Za tydzień, 5 maja, o godz. 10.30 msza św. w intencji naszych strażaków, a po Mszy Świętej o godz. 12.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.