1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
  2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.
  3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
  4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki dla dzieci o 16.00, dla młodzieży i dorosłych o 17.30; oraz Gorzkich żali w niedzielę po mszy św. o 10.30, i nabożeństwo z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną po mszy św. o 18.00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

W piątki, w Wielkim Poście, o 20.00 w naszej Bazylice nabożeństwo adoracji krzyża. Skorzystajmy z tego zaproszenia.

  1. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 6.00, 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00. O godz. 18.00 Ksiądz Biskup Ordynariusz udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania, włączy też do służby ołtarza w naszej parafii nowych ministrantów i lektorów. Już tradycyjnie o godz. 20.00 będzie odprawiona msza św. dla mężczyzn z całego miasta. Zapraszamy ojców z synami. Niech nasza Bazylika wypełni się męskim śpiewem i gorącą modlitwą.
  2. W tym roku, kolejny raz, wiele tysięcy wiernych w całym kraju, podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Taka Ekstremalna Droga Krzyżowa organizowana jest również u nas. Odbędzie się 5 kwietnia. Będą dwie trasy. Początek w konkatedrze św. Aleksandra w Suwałkach. Jedna trasa do Studzienicznej, druga, przez Święte Miejsce, do Augustowa. Szczegóły podamy w najbliższym czasie. Zachęcamy.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  4. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.