Ogłoszenia parafialne

1. W dniach od 16 do 18 marca w naszej parafii odbędą się rekolekcje szkolne. Msze św. Rekolekcyjne będą sprawowane w następującym porządku:

- 8.00 – Msza św. dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich,

- 10.30 – Msza św. dla dzieci szkół podstawowych. Zapraszamy!

W czwartek 19 marca o godz. 16.00 ks. bp. Jerzy Mazur udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Zapraszamy.

2. Ofiary w dzisiejszą niedzielę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne  w Ełku. Bóg Zapłać!

3. Nabożeństwa Wielkopostne w naszej parafii:

Droga Krzyżowa

- czwartek 17.30 – z udziałem młodzieży

- piątek 16.00 – z udziałem dzieci

- piątek 17.30 – dla dorosłych

Gorzkie Żale

- niedziela -  po Mszy św. o godz. 10.30

                     po Mszy św. o godz. 18.00 z procesją eucharystyczną

Adoracja Krzyża – w piątki o godz. 21.00 (oprócz Wielkiego Piątku)

4. Za udział w Gorzkich Żalach w okresie Wielkiego Postu oraz za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: 1) spowiedź sakramentalna, 2) Komunia eucharystyczna, 3) modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Ponadto wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który sam odprawi nabożeństwo Drogi Krzyżowej - chodząc od stacji do stacji w miejscu gdzie są one prawnie erygowane; - pobożnie się włączy gdy nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawiane przez Ojca Świętego i transmitowane przez telewizje lub radio.

5. Dziś – 8 marca – Dzień Kobiet – składamy naszym paniom najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, polecamy je opiece Matki Bożej i życzymy spełnienia marzeń.

6. W dniu 13.03.2015 r. (piątek) od godz. 11.30 w przychodni lekarskiej LIDER przy ul. Mostowej 1 w Augustowie odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc oraz Echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania – 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.