Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu - 06 12 2015 r.

  1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia.

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, którzy nadal często mają utrudniony dostęp do sakramentów świętych. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

 

  1. Podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci naszych najmłodszych parafian odwiedzi Święty Mikołaj z okazji przypadającego dzisiaj jego wspomnienia. Niech ten dzień w nas wszystkich rozbudzi chęć niesienia pomocy bliźnim. Włączmy się również w akcje pomocowe Caritas: trwa sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Po mszy św. o 15.30 spotkanie dzieci przed I Komunią Świętą

 

  1. We wtorek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu.

W tę uroczystość rozpocznie się w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia. Warto z tej racji sięgnąć po papieską bullę Misericordiae vultus, wyznaczającą treści tego roku. Jest dostępna m.in. w internecie.

 

  1. Przypominamy o Roratach w dni powszednie o 5.40 Godzinki, i o 6.00 msza rorania.