Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.
  2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 18.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.
  3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.
  4. Rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz w biuletynie duszpasterskim.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. Czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego zapraszamy w piątek na 6.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Kapłani odwiedzą chorych.

Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy natomiast na sobotnią Mszę Świętą o godz. 18.00.

  1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych. Po mszy św. o 12.00, jak w poprzednich latach będzie Orszak Trzech Króli. Tym razem ze śpiewem kolęd wyruszymy do parafii Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, wybierzmy się całymi rodzinami.

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Martyria, Gość Niedzielny.
Close Open