Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Kończą się dziś rekolekcje. Wyrażam wdzięczność ojcu rekolekcjoniście, kapłanom, którzy posługiwali w konfesjonałach, i Wam drodzy, za wspólnotę modlitwy. Mamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę adwentu. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.
  2. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 6.00. Będzie jeszcze msza o 8.00.
  3. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.
  4. Tak jak w ubiegłych latach, jutro od 23.30 zapraszamy do śpiewania kolęd. Pasterka o północy.
  5. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00, a w drugi dzień Świąt o 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00.
  6. W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
  7. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Serdecznie zapraszamy wiernych z całego miasta, ze wszystkich parafii, do uczestnictwa w XIII Augustowskim Marszu w obronie Życia i Rodziny. Rozpoczęcie o godz. 17.20 przy Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego, przemarsz z zapalonymi lampionami w cichej modlitwie do Bazyliki NSJ, gdzie odprawiona będzie msza św. i nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem.
  8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Świętej Rodziny.

 

Close Open