Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas. Dziękujemy wszystkim, którzy na co dzień troszczą się o to miejsce. Za pracę, ofiary, modlitwę – stokrotne Bóg zapłać!
  2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe. To właśnie w środę, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych odbędzie się w Augustowie Marsz Świętych. Rozpoczynamy mszą św. w parafii św. Jana Chrzciciela o godz. 18.00. Szczegóły w naszej gazetce.
  3. W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy. Msze Święte będą sprawowane w porządku następującym: 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, po niej procesja na cmentarz. Tam o godz. 12.00 nabożeństwo za zmarłych i msza św. w kaplicy. Po południu jeszcze msza św. u nas w Bazylice o godz. 18.00. Tradycyjnie po tej mszy będzie procesja wokół kościoła ze zniczami i różaniec za zmarłych.
  4. 1 listopada już po raz dziesiąty na augustowskim cmentarzu odbędzie się kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków. Z dotychczas zebranych datków odnowiono 50 nagrobków i krzyży.

    Za dotychczasowy dar serca dziękują i zapraszają do udziału w kweście organizatorzy: Parafia Najświętszego Serca Jezusowego, II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie, Klub Historyczny im. Armii Krajowej.

    2 listopada  o godz. 16.00 w kaplicy cmentarnej, a 5 listopada o godz. 18.00  w Miejskim Domu Kultury  wystawione zostaną Zaduszki patriotyczne.

    Na chwilę refleksyjnej zadumy zaprasza grupa teatralna Antrakt z II LO.

  1. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.
  2. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych będziemy modlić się za zmarłych. Msze Święte o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, po tej mszy indywidualnie udajemy się na cmentarz, tam nabożeństwo za zmarłych i msza w kaplicy cmentarnej. Potem jeszcze msza w Bazylice o 18.00.
  3. W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa o godz. 18.00.
  5. Nasza modlitwa za zmarłych w wypominkach i nowennie jak w ubiegłych latach. Nabożeństwo wypominkowe w czasie nowenny od godz. 17.00.

 

Close Open