Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Dziś o 12.00 msza św. w intencji Ojczyzny, a także w intencji pułkownika Edwarda Maliszewskiego, którego pamiątkową tablicę poświęcimy po mszy św.

Również dzisiaj, po mszy św. o 15.30 spotkanie dzieci klas drugich i ich rodziców.

  1. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych. U nas nabożeństwa różańcowe codziennie po mszy św. o 18.00. Różaniec dla dzieci w dni powszednie o godz. 16.00.

Różaniec w naszej parafii poprowadzą wspólnoty w następującym porządku: poniedziałek – Odnowa w Duchu Świętym; wtorek – Koła Różańcowe; środa – Ruch Rodzin Nazaretańskich; czwartek – Nieustanna Nowenna; piątek – Kościół Domowy i Equipes Notre Dame; sobota i niedziela – kapłan.

Jutrzejszy dzień, to liturgiczne wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Szczególnie zapraszamy na wieczorną Eucharystie, by więcej dowiedzieć się o tej niezwykłej Świętej, by się za jej przyczyną modlić, będzie też możliwość ucałowania jej relikwii.

  1. W środę comiesięczne spotkanie dla mężczyzn, tym razem w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej – na Lipowcu. Początek o 19.00.
  2. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, a także o powołania do służby Bożej, i za powołanych.
  3. W pierwszy piątek miesiąca, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Przed południem kapłani odwiedzą chorych.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Szczególnie zapraszamy na wieczorną mszę św. , nabożeństwo i ostatnią w tym roku procesję. Podczas tej mszy św. w darach zostanie przyniesiona korona, która przyozdobi figurę Maryi noszoną w procesji. Składam serdeczne podziękowanie Pani Leokadii Wierzbickiej, która jest jej fundatorką. Bóg zapłać.
  5. Za tydzień, w niedzielę, wspominać będziemy Matkę Bożą Różańcową, to odpust w naszej parafii. Po mszy św. o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych z naszej parafii, a po mszy św. o 18.00 procesja.

 

Close Open