Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.
  2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

Jak co roku, w Studzienicznej nabożeństwo „Różaniec na wodzie” – kustosz zaprasza

  1. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
  2. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Lichenia, Torunia i Kalisza. Wyruszy 31 sierpnia, a powrót nad ranem w niedzielę 2 września. W planie zwiedzania sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W Licheniu Bazylika i Stary Licheń. W Toruniu: zwiedzanie Torunia i wizyta w Radiu Maryja i Koronka do Bożego Miłosierdzia w czasie transmisji na żywo, sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Koszt pielgrzymki 400 zł. Cena obejmuje: transport, ubezpieczenie, opieka pilota, przewodnika, bilety wstępu, nocleg, wyżywienie. Więcej informacji na plakacie. Zapisy w kancelarii.
  3. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.
  4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  5. Kiedy przeżywaliśmy święto Matki Bożej Szkaplerznej zapowiadaliśmy, że w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, będzie możliwość przyjęcia szkaplerza. Bardzo zachęcamy, po każdej mszy św. będzie taka możliwość.
Close Open