Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po mszy św. o 12.00 comiesięczne spotkanie Kół Różańcowych z naszej parafii. Zachęcamy, by włączyć się przez modlitwę i ofiarowanie abstynencji w troskę o trzeźwość naszego narodu.
  2. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. : 6.00, 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00. W czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.
  3. W tym czasie trwa pielgrzymka piesza na Jasną Górę z naszej parafii i diecezji. W codziennej modlitwie łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy niosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi. Jak co roku organizujemy wyjazd na ostatni dzień pielgrzymki, zapisy w kancelarii.
  4. Nasza parafia organizuje też pielgrzymkę autokarową do Lichenia, Torunia i Kalisza. Wyruszy 31 sierpnia, a powrót nad ranem w niedzielę 2 września. W planie zwiedzania sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W Licheniu Bazylika i Stary Licheń. W Toruniu: zwiedzanie Torunia i wizyta w Radiu Maryja i Koronka do Bożego Miłosierdzia w czasie transmisji na żywo, sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.  Koszt pielgrzymki 400 zł. Cena obejmuje: transport, ubezpieczenie, opieka pilota, przewodnika, bilety wstępu, nocleg, wyżywienie. Więcej informacji na plakacie. Zapisy w kancelarii.
  5. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  7. Kiedy przeżywaliśmy święto Matki Bożej Szkaplerznej zapowiadaliśmy, że w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, będzie możliwość przyjęcia szkaplerza. Teraz jest czas na przygotowanie się do tego, i podjęcie decyzji. Zachęcamy.
  8. W sobotę, 11 sierpnia 2018 roku odbędzie się XVI Diecezjalna Pielgrzymka w intencji trzeźwości do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Program spotkania rozpoczyna się już o godzinie 10.00, a zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Uroczysta Msza św. będzie sprawowana o godzinie 11.00. Przed Eucharystią będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 

 

 

 

Close Open