Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

2. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po mszy św. o godz. 18.00.

3. W najbliższą środę u nas uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego. Msze św. o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00 z procesją. Będą tradycyjnie rozdawane poświęcone chlebki św. Antoniego.

4. W sobotę, 16 czerwca, o godz. 17.00 comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzina Święta, w intencji rodzin naszego miasta. Zapraszamy.

5. Trwa renowacja kolejnego ołtarza w naszej Bazylice. Bóg zapłać za składane ofiary na ten cel.

6. W niedzielę, 17 czerwca 2018 r. o godzinie 10.00 w kościele pw. Bożego Ciała w Suwałkach (przy ul. 11 Listopada 6), zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny oraz Ofiar Obławy Augustowskiej w 73. rocznicę zbrodni ludobójstwa z lipca 1945 roku. Po Eucharystii nastąpi odsłonięcie i poświęcenie Pomnika Ofiar Obławy Augustowskiej u zbiegu ulic Armii Krajowej i Mikołaja Reja w Suwałkach.

 

 

 

 

Close Open