Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Przeżyliśmy procesję Bożego Ciała. Raz jeszcze serdecznie dziękuję wszystkim w jakikolwiek sposób zaangażowanym w jej przeprowadzenie. Za przygotowanie pięknych ołtarzy, czynne włączenie się w procesję, wspólną modlitwę. Bóg zapłać. Do czwartku włącznie, trwamy w oktawie Bożego Ciała. Po wieczornej mszy św. procesje eucharystyczne. W czwartek, na zakończenie oktawy – obrzęd błogosławieństwa wianków.                                                                                                                         
  2.       Dzisiaj  odbywa  się w Augustowie IV Marsz dla Życia i Rodziny. Przemaszeruje on pod hasłem „Polska rodziną silna”.  Marsz promuje wartości rodzinne . Zanim wyruszymy, o godz. 12.00, w Bazylice odprawiona będzie msza św. Po niej uczestnicy przejdą pod kolumnę Zygmunta, a następnie przejdziemy do amfiteatru. Tam podczas pikniku rodzinnego organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Oprócz gier edukacyjnych i zabaw odbędzie się między innymi koncert zespołu „Wyrwani z Niewoli”. Zapraszamy serdecznie.
  3. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.
  4. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią po mszy św. o godz. 18.00.
  5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust w naszej parafii. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00 msza z procesją. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.
  7. Za tydzień, na mszy o godz. 15.30 rocznica I Komunii Świętej.
Close Open