Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

2. Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.

3. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

4. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele po mszy św. o godz. 18.00. To też dobry czas, aby wrócić do modlitwy rodzinnej. Zachęcamy.

5. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

To pierwsza środa miesiąca, więc zapraszamy na 19.00 mężczyzn na comiesięczne spotkanie.

6. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00.. Podczas Eucharystii o godz. 9.15 będziemy się modlić szczególnie w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Zapraszam dzieci, młodzież, nauczycieli, delegacje, sprawujących władze, służby mundurowe, poczty sztandarowe, kombatantów i Sybiraków, i wszystkich wiernych.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Kapłani odwiedzą chorych z Komunią św. Na mszy św. o godz. 8.00 modlić się będziemy szczególnie w intencji strażaków, z okazji wspomnienia ich Patrona, św. Floriana.

8. W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi podczas Mszy Świętej i nabożeństwa fatimskiego o godz. 18.00. Zapraszamy też na pierwszą w tym roku fatimską procesję.

9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i tradycyjnie nasze spotkania po mszach św. (Koła Różańcowe, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej)

 

Close Open