Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

Dziś po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie Kół Różańcowych z naszej parafii.

We wtorek przypada 8 rocznica katastrofy smoleńskiej. My dzisiaj o godz. 18.00 zgromadzimy się na mszy św. w intencji tych, którzy tam zginęli. Po mszy św. modlitwa za nich przy pomniku, i możliwość złożenia kwiatów i zniczy.

  1. Rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną. Wspieramy dzieła Caritas. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.
  2. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Będzie więc można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.
  3. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.
  4. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę odbędą się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie. Można jeszcze się zapisać.
  5. Od jutra wznawiamy modlitwę apelu przy grocie Maryi. Codziennie po wieczornej mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Close Open