1. Dzisiaj o godz. 19.00 w naszej Bazylice - Koncert „14 Katedr”. Ten wyjątkowy koncert pasyjny prezentowany jest w różnych zakątkach Polski. Stanowi piękne wprowadzenie w  ważny czas końca Wielkiego Postu. Liczba 14 w tytule jest nawiązaniem do czternastu stacji drogi krzyżowej. Program artystyczny oparty jest na medytacji autorstwa księdza Grzegorza Strzelczyka w wykonaniu znanego aktora Jerzego Zelnika, oraz Oratorium Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu”. Dopełnieniem koncertu pasyjnego będzie projekcja wplecionych fragmentów filmu „Pasja” w reżyserii Mela Gibsona.  Serdecznie zapraszamy!
  2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Msze św. u nas o godz. 6.00, 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00. Już tradycyjnie o 20.00 będzie msza św. dla mężczyzn z całego miasta. Zapraszamy ojców z synami. Niech Bazylika wypełni się męskim śpiewem i gorącą modlitwą.
  3. Do Świąt coraz bliżej, dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Z pewnością wielką pomocą będą dla nas rekolekcje wielkopostne, które przeżyjemy w najbliższy czwartek, piątek i sobotę (22 – 24 marca). Porządek mszy św. codziennie taki sam. Msze św. o 6.00, 8.00, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Dariusz Smoleński, który był u nas wikariuszem w 1994 r., a obecnie pracuje we Włoszech, w parafii, która została dotknięta trzęsieniem ziemi. W piątek nie będzie drogi krzyżowej w kościele, ani o 16.00, ani o 17.30, ponieważ o 19.00 rozpocznie się droga krzyżowa ulicami naszego miasta. Nasza parafia w tym roku poprowadzi to nabożeństwo. Tym bardziej weźmy udział licznie, całymi rodzinami. Serdecznie zapraszam.
  4. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczniemy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Sumą o godz. 11.50 zgromadzimy się przy grocie Matki Bożej, skąd wyruszy uroczysta procesja do kościoła, na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
  5. Zachęcamy również, aby rodziny zatroszczyły się o zaproszenie duszpasterzy do odwiedzenia chorych w domach. Nasi księża odwiedzą chorych w Wielki Piątek. Prosimy by zgłaszać ich w kancelarii.
  6. Rozprowadzamy świece wielkanocne, to coroczna akcja charytatywna CARITASU.
  7. W Wielki Poniedziałek będziemy wydawać paczki, jako charytatywna pomoc przed Świętami dla biednych z naszej parafii..