1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

Dziś po mszy o godz. 15.30 spotkanie dla dzieci z klas drugich. Na to spotkanie zapraszam też rodziców.

  1. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.00 z udziałem dzieci, o 17.30 dla młodzieży i dorosłych, a gorzkie żale w niedzielę po mszy św. o godz. 10.30 i 18.00.
  2. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.
  3. 18 marca (niedziela), za tydzień, w naszej Bazylice odbędzie się Koncert Pasyjny „Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu” Na koncert składają się medytacja ks. Grzegorza Strzelczyka w wykonaniu znanego aktora teatralnego i filmowego Jerzego Zelnika, Oratorium Józefa Haydna w wykonaniu uznanych muzyków. Dopełnienie całości stanowi oprawa multimedialna na podstawie filmu Pasja – Mela Gibsona. Początek o godz. 19.00. Za tydzień więc, wyjątkowo, nie będzie wieczorem nabożeństwa Gorzkich Żali. Będzie ono po mszy o godz. 10.30.