1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem. Dziś comiesięczne spotkania (Koła Różańcowe, dzieci komunijne i młodzież przed bierzmowaniem). Serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj o 10.30 msza św. z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

  1. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek dzieci na 16.00, młodzież i dorosłych na 17.30. O godz. 20.00 mamy nabożeństwo adoracji krzyża. Gorzkie żale w niedzielę po mszy o 10.30 i po 18.00.
  2. W środę, comiesięczne spotkanie dla mężczyzn. Zapraszamy na różaniec i konferencję. Początek o 19.00.
  3. W czwartek, 8 marca, Dzień Kobiet. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Słowa wdzięczności i życzeń warto potwierdzić modlitwą.
  4. 18 marca (niedziela) w naszej Bazylice odbędzie się Koncert Pasyjny „Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu” Na koncert składają się medytacja ks. Grzegorza Strzelczyka w wykonaniu znanego aktora teatralnego i filmowego Jerzego Zelnika, Oratorium Józefa Haydna w wykonaniu uznanych muzyków. Dopełnienie całości stanowi oprawa multimedialna na podstawie filmu Pasja – Mela Gibsona.
  5. Jutro przeżywać będziemy pierwszy dzień wizytacji naszej parafii przez Ks. Biskupa Ordynariusza. Do południa odwiedzimy szkoły i przedszkola. Ksiądz Biskup chce spotkać się z dziećmi, młodzieżą, wychowawcami, nauczycielami. Na 15.00 zapraszam serdecznie na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po niej spotkanie na plebanii z rodzicami księży i sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafialnej rodziny. O 17.00 w Bazylice spotkanie ze wspólnotami, które działają przy naszej parafii. O 18.00 Ksiądz Biskup odprawi mszę św. Bardzo serdecznie zapraszam do licznego włączenia się w spotkania i wspólną modlitwę. Dajmy świadectwo przywiązania do parafii, Kościoła. Przyjmijmy otwartym sercem Naszego Pasterza.