1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu. W naszej parafii dzisiaj msze z udzieleniem sakramentu chorych o 8.00 i 12.00.

Skończyły się ferie. Dziś po mszy św. o 15.30 spotkanie dzieci klas drugich i ich rodziców.

  1. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
  2. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. To dzień postu ścisłego. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. Zachęcamy do licznego udziału w liturgii i podjęcia praktyk pokutnych w tym rozpoczynającym się świętym czasie. Na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się od zabaw, tańców i dyskotek.
  3. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek, dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30. Gorzkie żale w niedzielę po mszy św. o 10.30 i po mszy św. o 18.00 z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu, wzorem lat ubiegłych, o godz. 20.00 w naszej Bazylice będzie nabożeństwo adoracji krzyża. Przypada to 16 lutego, więc tego dnia nie będzie Godziny Św. o 17.00. Wieczorne nabożeństwo przy krzyżu poświęcone będzie modlitwie za nasze rodziny. Można przynieść napisane intencje na kartkach.

  1. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.
  2. W sobotę, 17 lutego, przypada rocznica śmierci ks. prał. Czesława Domela. Pamiętajmy w modlitwie.