1. Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.
  2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo. Pamiętamy też i o tych, którzy się nimi opiekują i ich leczą.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. We Mszach Świętych będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
  4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi. Tego dnia też będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawniej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.                                                       
    Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła. Taca na utrzymanie Sióstr Karmelitanek w Ełku.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 18.00. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła. To błogosławieństwo na mszach o godz. 8.00 i 12.00.
  6. Trwają ferie zimowe. Nie ma więc mszy św. o 15.30 w niedzielę.
  7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i tradycyjnie nasze spotkania po mszach św. (Koła Różańcowe, kandydaci do bierzmowania)
  8. Serdeczne słowa wdzięczności do tych, którzy w ostatnim czasie przyjmowali swoich duszpasterzy z kolędą. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, rozmowy, gościnę i składane ofiary na kolędę i potrzeby naszej parafii.