TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                         5 listopada 2017

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Odbywają się comiesięczne spotkania. Po mszy św. o 12.00 Koła Różańcowe z naszej parafii, po 15.30 dzieci trzecich klas i rodzice, po 18.00 kandydaci do bierzmowania. Zapraszamy.
  2. Przypominamy , że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Modlimy się w nowennie za zmarłych. Codziennie od godz. 17.00 . Wraz z zakończeniem nowenny za zmarłych, podobnie jak w ubiegłym rokuu, zawieszamy na czas zimowy wspólny apel maryjny przy grocie.
  3. W czwartek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
  4. W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W naszym kościele tego dnia msze św. o 6.00, 8.00, 9.15, 10.30 - to Msza Święta w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie, msza o 12.00 i 18.00.
  5. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.