Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Dziś jest pierwsza niedziela października. Po mszy o 12.00 comiesięczne spotkanie Kół Różańcowych. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej  Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy  Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele po mszy o godz. 18.00 październikowym nabożeństwie. Różaniec dla dzieci w dni powszednie o 16.00.

Różaniec w naszej parafii  poprowadzą wspólnoty w następującym porządku: poniedziałek - Odnowa w Duchu Św. ; wtorek - Koła Różańcowe ; środa - Ruch Rodzin Nazaretańskich ; czwartek - Nieustanna Nowenna ; piątek - Kościół Domowy i Ekipy Notre Dame ; sobota i niedziela - kapłan.

  1. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.
  2. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w sobotę, 7 października. W naszej parafii odpust. Msze św. o godz. : 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Z racji inicjatywy o nazwie "Różaniec do granic", gdzie cała Polska weźmie różaniec do swych rąk, by modlić się za naszą Ojczyznę, rodziny, a także pokój w Europie i na świecie, u nas różaniec po mszach św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00, i 18.00. Jest to też pierwsza sobota miesiąca, po mszy o 18.00 procesja z figurą Matki Bożej. Jak ogłaszaliśmy przed tygodniem Studzieniczna jest kościołem stacyjnym i tam gromadzimy się o 10.30 na katechezie, o 11.00 msza św. pod przewodnictwem Ks. bpa Romualda Kamińskiego (pożegnanie go), potem pielgrzymka piesza z różańcem, do naszej Bazyliki. Serdecznie zachęcamy.
  3. Dzisiaj w Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych.
  4. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek (odwiedziny chorych) i pierwsza sobota miesiąca.
  6. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po mszach św. zbierane są ofiary na duszpasterstwo charytatywne w naszej diecezji.
Close Open